A QS 2025-ös rangsora szerint legalább egy magyar egyetem 29 különböző képzési területen található. Fedezd fel a listát!

Több rangos művészeti, műszaki és bölcsészettudományi képzés terén a magyar egyetemek kiemelkedő helyezéseket érnek el a legjobbak között.
Március 12-én a brit Quacquarelli Symonds közzétette a 2025-ös képzésterületi rangsorait, amely a globális felsőoktatás új mérföldkövének számít. Az idei értékelés során 100 ország 1700 felsőoktatási intézményének körülbelül 21 ezer programját elemezték, öt fő tudományterületen belül. Ezen a színes palettán 55 specifikus szakterület került megvizsgálásra, és büszkén mondhatjuk, hogy 29 szakterületen magyar egyetemek is képviseltetik magukat.
Különleges teljesítményt nyújtottak a magyar felsőoktatás intézményei, hiszen az Eötvös Loránd Tudományegyetem, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, valamint a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem egyedüliként kerültek be különböző rangsorokba. Különösen figyelemre méltó a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem teljesítménye, amely a zenei képzések terén a 12. helyezést érte el, míg az előadó-művészeti rangsorban a 24. helyen zárta a versenyt.
A rangsorokban az intézmények értékelését különböző szempontok figyelembevételével végezték, többek között a(z)
"A rangsor merítését jól érzékelteti, hogy az Egyesült Államokból 220, Kínából 124, az Egyesült Királyságból 104, Franciaországból 81, Indiából 79, Japánból pedig 53 intézmény került fel rá" - írja az ezzel kapcsolatos közleményében a BME.