Alig bírja kivárni, hogy elveszítse látását: a nő képzelete színes alakokkal, csúszó-mászó lényekkel és állatokkal telítődik, mintha egy másik világba lépne - Élet.


Elaine Macgougan, a 64 éves asszony, inkább a vakságot választaná, mint hogy tovább szenvedjen a ritka betegség által okozott zavaros látomásoktól. Látása fokozatosan elhalványul, és ahogy a világ körülötte egyre ködösebbé válik, úgy a hallucinációk is egyre intenzívebbé válnak, szorongást és kétségbeesést hozva az életébe.

Elaine Macgougan, a 64 éves belfasti nő, elárulta, hogy számára megkönnyebbülést hoz majd, amikor végleg elveszíti a látását. A nő egy rendkívül ritka betegségben, a Charles Bonnet-szindrómában (CBS) szenved, amely miatt folyamatosan hallucinációk gyötrik őt.

A Charles Bonnet-szindróma egy különleges neurológiai állapot, amelynek következtében a páciensek olyan képeket és látomásokat tapasztalnak, amelyek valójában nem léteznek. E jelenség gyakran a látásromlással összefüggésben jelentkezik, és a betegek számára zavaró, valóságtól elrugaszkodott élményeket eredményez.

Macgougan születése óta látássérült, de ahogy a látása tovább romlott - ma már csak a jobb szemére lát egy keveset - a CBS tünetei erősödtek. Azt mondta, alig várja azt a napot, amikor teljesen elveszíti a látását, hogy ne kelljen hallucinációkkal küzdenie. "Megkönnyebbülés lesz. Folytathatom az életemet anélkül, hogy a CBS az utamba állna, anélkül a stressz nélkül, hogy mindent, amit látok, meg kelljen fontolnom, hogy valódi-e. Most már olyan rosszul látok, hogy ha valaki mellettem ül, olyan, mintha egy alakot néznék a sűrű ködön keresztül. Szóval igen, ez megkönnyebbülés lesz."

Jelenleg nem létezik olyan gyógymód, amely teljes mértékben megszüntetné a CBS-t (Charles Bonnet-szindrómát). A szemész szakemberek inkább a látásproblémák kezelésére, valamint a páciensek megnyugtatására, érzelmi támogatására és megküzdési stratégiák, például kognitív viselkedésterápiás módszerek alkalmazására összpontosítanak. Ezen kívül a CBS-ben érintettek számára ajánlott, hogy csatlakozzanak támogató csoportokhoz, ahol tapasztalataikat megoszthatják másokkal.

Related posts