Czomba Sándor bejelentette, hogy körülbelül 200 milliárd forint áll a rendelkezésünkre az ifjúsági garanciaprogram keretein belül.


Czomba Sándor kiemelte, hogy a projekt már korábban megkezdődött, és az első szakaszának eredményeként több mint tízezer, 30 év alatti fiatalnak sikerült munkalehetőséget biztosítani Magyarországon. A program másik aspektusa, amely a 30 év feletti korosztályra összpontosít, szintén jelentős eredményeket hozott, hiszen 11 ezer embernek segítettek hozzáférni különböző álláslehetőségekhez.

Az államtitkár hangsúlyozta, hogy örvendetes módon rendelkezésre áll egy széles merítési bázis, és számos olyan álláshely is akad, ahol sikerült elhelyezni a programra jelentkezőket. A résztvevők túlnyomó része az építőipar, a szálláshely-szolgáltatás, a vendéglátás, valamint a kereskedelem szektorában talál munkalehetőséget.

Czomba Sándor hangsúlyozta, hogy a programok résztvevőinek több mint 90 százaléka mikro- és kisvállalkozásoknál található. Az államtitkár elmondta, hogy a kormány számára kiemelkedően fontos a foglalkoztatottság növelése, és az, hogy minél több ember képes legyen megélni a megkeresett jövedelméből. Ennek érdekében kapott hangsúlyos szerepet a héten aláírt, három évre szóló bérmegállapodás is.

Mindhárom érintett fél számára adódik egy "nyer-nyer" lehetőség, amely ugyanakkor kockázatokkal és kihívásokkal is jár. Ennek ellenére a megállapodás világos és kiszámítható keretet nyújt a munkavállalók és a munkaadók számára. Amennyiben problémák merülnek fel, a megállapodás lehetőséget biztosít az újratárgyalásra is - magyarázta.

Reméljük, hogy mindannyian nyertesként kerülünk ki ebből a helyzetből, hiszen ez a pálya lehetőséget ad arra, hogy 2028-ra a minimálbér elérje a 400 ezer forintot, és az egymillió forintos bruttó átlagkereset is reális célnak tűnjön.

- fogalmazott Czomba Sándor.

A fórumon elhangozott, a kormány az Európai Szociális Alap plusz társfinanszírozásával elindított Ifjúsági Garancia Plusz stratégiai programban 100 milliárd forint európai uniós támogatást használhat fel a 15-29 év közötti munkanélküli, inaktív, nem dolgozó és nem tanuló fiatalok munkához, munkatapasztalathoz és piacképes tudáshoz történő segítésére. A projekt Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyei forrásösszege mintegy 12,3 milliárd forint.

A program 30 év felettieket érintő részére több mint 78 milliárd forintot fordítanak, ebből az összegből a vármegyébe 7 milliárd forint érkezik.

Related posts