Dömötör Csaba: A Patrióták madridi nagygyűlése lenyűgöző erődemonstrációt mutatott be | ma7.sk

Óriási erődemonstráció, egy új európai jobboldal erőt adó seregszemléje volt a Patrióták Európáért pártcsalád szombati, madridi nagygyűlése, ahonnan több ezer résztvevő küldte el a megújulás üzenetét Európa minden pontjába - mondta Dömötör Csaba, a Fidesz európai parlamenti képviselője a Kossuth rádió Vasárnapi újság című műsorában.
A politikus hangsúlyozta, hogy az esemény során leggyakrabban a „rekonkviszta”, vagyis a visszafoglalás fogalma került előtérbe. Ennek jelentősége nem véletlenszerű, hiszen a patrióta közösség tagjai mindannyian azon fáradoznak, hogy Európát újra nagyszerűvé varázsolják, megőrizzék azt a formáját, amelyet szeretünk, és amelyet a világ legkiválóbb helyének tartunk.
Dömötör Csaba kifejtette, hogy ez a közösség a normalitás megtestesítője, így várhatóan még nagyobb támogatásra számíthat, mint amit tavaly júniusban elért. Éppen ezért az ellenfelei minden lehetséges politikai eszközt bevetnek a támadások során.
- felsorolta.
Szavai szerint ugyanakkor "hiába minden vesződésük", a patriótákat nem lehet elhallgattatni, mert valójában nem őket hallgattatnák el, hanem a hazaszeretetet, azt pedig nem lehet, mert az emberi lét egyik legfontosabb kötődése.
A műsorvezető arra a kérdésre, hogy vajon befolyásolhatja-e az európai közvéleményt, ha a sajtó és a hazai ellenzéki médiumok szélsőjobboldaliként kezelik a Patrióták Európáért pártcsaládot, egy fideszes EP-képviselő határozottan kijelentette: a hazaszeretet soha nem minősíthető szélsőségesnek. Hozzátette, hogy az efféle címkék használata csupán az egyre inkább hatástalan elszigetelési törekvések és a gondolatok nélküli vádaskodás megnyilvánulása.
Dömötör Csaba kiemelte, hogy a brüsszeli elit szándékosan elkerüli a számára kínos témák napirendre tűzését. A fideszes politikus ezek közé a pénzmosással kapcsolatos Reyndres-botrányt, a brüsszeli nyilvánosságban a nagykoalíció érdekeit szolgáló Facebook-cenzúrát, valamint a Timmermans-botrányt sorolta, amely azt tárgyalja, hogy az Európai Bizottság civil szervezeteknek nevezett aktivista csoportokat támogatott titkos megállapodások révén. Ezek a csoportok - holland médiainformációk szerint - arra voltak megbízva, hogy politikai lobbizást végezzenek, nyomást gyakoroljanak a politikusokra, illetve tömeges demonstrációkat és e-mail kampányokat szervezzenek.
- tette hozzá.
A fideszes EP-képviselő hangoztatta, ennek a gyakorlatnak véget kell vetni, "mint ahogy Amerikában véget vetettek ennek a pénzszivattyúnak, Európában is föl kell számolni ezt a liberális pénzszivattyút, főleg azért, mert káros Magyarországnak".
"Ennek az első lépése az átláthatóság, ezért a Patrióta-frakcióval azt fogjuk kezdeményezni, hogy a brüsszeli intézmények hozzák nyilvánosságra a dokumentumokat, jogunk van tudni, és mindenkinek joga van tudni, hogy kiket pénzeltek, mennyibe került mindez, és mit kértek ezért cserébe" - közölte, megjegyezve, kiderül, Brüsszelben vallják-e azokat az átláthatósági elveket, amelyeket minden tagállamtól megkövetelnek.
Dömötör Csaba a kérdésre, hogy tapasztal-e olyan irányvonalakat, amelyek az Európai Uniót az Egyesült Államok Nemzetközi Fejlesztési Ügynöksége, az USAID szerepének átvételéhez vezethetik, határozottan azt válaszolta, hogy igen, egyértelműen lát ilyen törekvéseket. Az USAID keretein belül az Egyesült Államok demokrata vezetése több mint 6000 újságírót és 700-nál is több szerkesztőséget támogatott világszerte, ami jelentős hatással bír a globális médiakörnyezetre.
A fideszes EP-képviselő véleménye szerint "ez a politikai irányvonal az Egyesült Államokban megbukott a választások során, és már biztos, hogy véget vetnek neki. A legégetőbb kérdés most az, hogy sikerül-e Brüsszelben bevezetniük ezeket a pénzcsapokat, és elérniük, hogy az európai adófizetők továbbra is támogassák ezeket az aktivistákat."
"Dömötör Csaba hangsúlyozta, hogy ha rajtunk áll a döntés, akkor nem fog megtörténni."