Hangdóm: Újra megnyitja kapuit a Magyar Zene Háza lenyűgöző 360 fokos vetítőterme - Szabad Föld.


Január 15-én, egy különleges alkotói beszélgetéssel egybekötött vetítés keretében mutatkozik be a Hangdóm színpadán az Animatiquával közösen létrehozott A titokzatos Városliget című film. Ez a mű a Liget gazdag történetébe kalauzol el minket, a századfordulótól egészen a 20. század közepéig. A Fortepan gyűjteményében fellelhető, régi fényképek animált, 360 fokos formában kelnek életre, így új dimenziót adva a múlt megismerésének. Mácsai Pál lenyűgöző narrációja kíséretében a film különböző, izgalmas történeteket tár elénk, amelyek a Városliget varázslatos világát idézik fel.

Az új premier mellett a Hangdóm ismét otthont ad a korábbi bemutatóknak, és az alkotók is visszatérnek, hogy megosszanak velünk izgalmas részleteket a munkájuk mögött rejlő titkokról. A vetítések utáni beszélgetéseken a közönség lehetőséget kap arra, hogy közvetlenül kérdezzen a művészektől, így egy igazán interaktív élményben lehet részünk.

Szemző Tibor csaknem egyórás filmje, a Csoma Kaleidoscope képi és zenei világa a zeneszerző és médiaművész Arborétum szvitjéhez (2002) és Az Élet Vendége című filmjéhez (2006) nyúl vissza. A vetítésen a Hangdóm varázslatos kaleidoszkópként viselkedik, a zenei és hangtér egyedülálló módon idézi meg azokat a Himalája-élményeket, amelyek között a zarándok-tudós Kőrösi Csoma Sándor élte napjait a hegyek között.

A Zene Háza különleges dupla vetítéssel tiszteleg Ligeti György zenei öröksége előtt. Az esemény középpontjában álló egyik legismertebb műve, a Szimfonikus költemény 100 metronómra, valamint az ahhoz kapcsolódó hangdómvetítés egy hipnotikus utazásra invitál, amely mélyen elgondolkodtat az idő, a létezés és az univerzummal való kapcsolatunk rejtelmeiről. Ezt követi a Kamarakoncert tizenhárom hangszeresre című, négytételes kompozíció első része, amelyet tizenhárom zenész közreműködésével rögzítettek a Pannonia Filmstúdió varázslatos környezetében.

Related posts