Ismételten egy impozáns színpadi gálával ünnepli az új év beköszöntét a Hagyományok Háza.
Tizedik alkalommal mutatkozik be a Hagyományok Háza újévköszöntő műsora, amely ezúttal a "Megzendült az ének ember, gyermek ajkán" című jubileumi előadással készül. A különleges eseményre január 5-én kerül sor a Müpa színpadán, ahol a közönséget várják egy felejthetetlen élményre.
A Hagyományok Háza az új évet a magyar népi hagyományokból táplálkozó nagyszabású színpadi gálával üdvözli évről évre, amelynek ötletadója Kelemen László, az intézmény egykori főigazgatója - olvasható a szervezők közleményében.
Ahogyan sokan hangsúlyozzák, a népzene és néptánc iránti szenvedélytől fűtött közönség számára az újévköszöntő műsor szerves részét képezi a téli ünnepi időszaknak, hasonlóan a Bécsi Filharmonikusok híres újévi koncertjéhez.
A jubileumi előadás az adventi, karácsonyi és újévi ünnepkör jeles dalaiból, dallamaiból építkezik elsősorban. Emellett az idei és a jövő évhez kapcsolódó kulturális évfordulók is megjelennek benne, így került a programba az idén 150 éve született Seprődi János, erdélyi népzenekutató és zenepedagógus és a 120 éve született Farkas Ferenc zeneszerző, akinek művészetében erőteljesen jelen van a magyar zenei hagyomány.
A közönség a Budapesti Monteverdi Kórus előadásában élvezheti Farkas Ferenc karácsonyi kórusműveinek egy válogatott részletét.
A közleményben Árendás Péter, a műsor szerkesztője elmondta, hogy a klasszikus zeneművészek már évek óta szerves részét képezik a Hagyományok Háza újévköszöntőjének. Jelenlétük hozzájárul ahhoz, hogy a közönség egy még gazdagabb és magasabb színvonalú élményben részesüljön.
Kiemelte, hogy a klasszikus zenei világban idén is olyan kiemelkedő tehetségeket hívtak meg, akik tudásukkal és művészetükkel képesek mély hatást gyakorolni a közönségre.
A zenei és táncos elemeket is felvonultató est fellépői között megtalálható többek között Tímár Sára és zenekara, a Navratil Andrea és Demeter László alkotta Kobzos Együttes, és számos más ismert népzenei előadóművész, valamint a színpadra állnak a Zeneakadémia népzene szakos doktoranduszai és a Fordulj Kispej Lovam Táncegyüttes művészei is. Mellettük hazai és Erdélyből származó fiatal és idősebb táncosok is részt vesznek a műsorban - emelik ki a közleményben.
Árendás Péter elmondta, hogy az előadás nemcsak a szakmának, hanem annak a széles közönségnek szól, amelynek fontos a nemzeti identitás.