Újabb futóverseny vár a 98 éves, legendás magyar matematikusra, aki mindig megdöbbentő energiával és elszántsággal vág neki a kihívásoknak. Ez a különleges esemény nem csupán egy verseny, hanem egy újabb lehetőség számára, hogy megmutassa, hogy a kor csup


"Dolgoztatni kell az agyat és az egész szervezetet is, hogy tartós maradjon" - állítja Obádovics Gyula a 98 éves matematikuslegenda, aki naponta edz, kertészkedik, olvas és készül a nyári futóversenyre.

Obádovics Gyula, a bajai születésű neves professzor, izgalmas tervekkel készül 100. születésnapjára: kiadójával közösen megjelenteti a Matematika című könyv legújabb, frissített kiadását. Ezen kívül szenvedélyesen kutatja a hazai bunyevácok történelmét is – derül ki az Index cikkéből.

A 98 éves, legendás matematikus balatonszárszói otthonában él, immár felesége elvesztése óta egyedül. Azonban, mint mondja, sosem érzi magát magányosnak, hiszen három lánya, tizenöt unokája és tizennyolc dédunokája rendszeresen felkeresi őt, így mindig körülveszi a család szeretete és támogatása.

- osztotta meg az Indexszel a matematikus.

Tavaly nyáron Obádovics Gyula, a szenior országos bajnok, lenyűgöző teljesítménnyel hódította meg a 100 méteres síkfutás világát. A 95+-os kategória egyedüli résztvevőjeként fiatalabb sporttársakkal mérte össze tudását, akik 91-92 évesek voltak. Gyula elmondása szerint az unokái és dédunokái inspirálták őt arra, hogy újra felfedezze a sport iránti szenvedélyét. Testnevelő unokája bátor szavai, miszerint futásban potenciálisan országos bajnoki címet is szerezhetne, indították el a matematikaprofesszor sportolói pályafutását.

"Jettával kimértünk egy 100 és egy 60 méteres távot az egyik közeli utcában. Délutánonként ott edzek" - számolt be, hozzátéve: "Először gyalogolok 3-400 métert, utána futom le a 60 és a 100 méteres távokat."

A professzor éppen egy izgalmas augusztusi versenyre készül, ahol a célja, hogy 100 métert a lehető leggyorsabban teljesítsen. A verseny nem csupán a sebességről szól, hanem a taktika és a felkészülés mesterségéről is.

- osztotta meg velünk a professzor, aki a klasszikusnak számító, már több százezer példányban értékesített tankönyvét 1957-ben Miskolcon jegyezte le.

"Abban az időszakban az volt a célom, hogy a munkás származású diákokat minél inkább bevonjam a matematika világába. Minden lehetséges módon igyekeztem egyszerűsíteni a dolgokat; a hagyományos definíciókat és bizonyítási lépéseket átkonstruáltam, és érthető, közérthető magyar nyelven tálaltam őket" - emlékezett vissza Obádovics professzor.

Related posts