Japán kutatók felfedezései révén újabb lenyűgöző részletek kerültek napvilágra Egyiptom ősi sírkamráiról, ahol különös és rejtélyes tárgyak kerültek elő. Ezek a bizarr leletek új fényt vetnek a múlt titokzatos kultúrájára és hozzájárulnak az ókori civiliz

Egyiptomi és japán régészek csoportja egy több mint 4000 éves, sziklába vájt sírt fedezett fel Saqqara híres nekropoliszában, számos egyéb történelmi lelettel együtt. A feltárás a Waseda Egyetem és az Egyiptomi Legfelsőbb Régészeti Tanács (SCA) közös kutatásának keretében zajlott.
A régészeti misszió figyelemre méltó felfedezéseiről számolt be a Turisztikai és Régészeti Minisztérium egy friss Facebook-bejegyzés keretében:
A Legfelsőbb Régészeti Tanács és a Waseda Egyetem közreműködésével megvalósult egyiptomi-japán régészeti misszió során sikerült feltárni egy a Második Dinasztiához kötődő sziklasírt, valamint számos építészeti elemet és temetkezési helyet. A kutatások a Saqqara területén zajlottak, ahol számos értékes régészeti leletre bukkantak.
A szakértők részletes és alapos dokumentációt állítottak össze minden egyes felfedezett tárgyról és építményről. Nozomu Kawai, a japán csapat vezetője hangsúlyozta, hogy ez a felfedezés "felbecsülhetetlen értékű betekintést nyújt a térség történetébe", valamint új perspektívákat kínál a Második Dinasztia időszakának megértéséhez, amely körülbelül i.e. 2649 és 2150 között zajlott.