A helyetted sétáló robot úgy van megalkotva, hogy könnyedén, nadrágként felhúzható és viselhető.


A dél-koreaiak által évtizedek alatt kifejlesztett járórobot önállóan navigál a mozgássérült felhasználóhoz, majd azzal is segít, hogy a bejutásban is támogassa őt.

A tedzsoni KAIST műszaki egyetemen viselhető robotot alkottak, mely képes elsétálni egy mozgássérült személyig, aki akár egyenesen a kerekesszékből felveheti magára a szerkezetet.

A 2015 óta futó kezdeményezés fő célja, hogy támogassa a súlyos bénulás következtében mozgásképtelen mozgássérülteket. Ez nem csupán egy olyan eszköz, amely az izom- és ízületi terhelést csökkenti, illetve a stabilitást növeli, hanem egy komplex megoldás, amely a munkavégzéshez, a sporthoz és a rehabilitációhoz is alkalmazható, így valódi segítséget nyújt a felhasználóknak.

A WalkON Suit F1 névre keresztelt exoszkeleton az elődökre épül: az első modell még Suit 1 néven 2016-ban mutatkozott be, majd 2020-ban érkezett a Suit 4, amely már 3,2 km/h-s sebességre volt képes, vagyis elérte a normál sétatempót. Ez a modell emellett képes volt már akadályok átlépésére, szűk helyen való manőverezésre, valamint az ajtók és lépcsők használata sem okozott gondot számára. Azonban a problémát ugyanaz jelentette, mint más robotok esetében is: a viseléshez segítséget igényelt a használó.

Ez a Suit F1-gyel oldódott meg: a robot már képes megkeresni a kerekesszékben ülő személyt, majd külső segítség nélkül kínálja magát felvételre. A "robotnadrág" borulásgátló algoritmussal rendelkezik, folyamatosan figyeli és korrigálja a súlyeloszlást. Az alumíniumból és titánból készült, 12 motorral meghajtott szerkezet összesen 50 kilogram.

Az új WalkON Suit F1 modell különleges tervezésének köszönhetően a viselő kezei szabadon mozoghatnak, lehetővé téve a használatát bottal vagy anélkül is. A közelmúltban egy videóban bemutatták, hogyan működik a készülék, ami még inkább kiemeli innovatív funkcióit és a felhasználók számára nyújtott előnyöket.

Related posts