Az OPUS TITÁSZ négy vadonatúj energiatárolót helyezett üzembe, ezzel jelentős lépést téve a keleti áramhálózat stabilitásának növelése érdekében. Az új eszközök révén a régió energiaellátása még megbízhatóbbá válik, hozzájárulva a fenntartható alternatív

Az OPUS TITÁSZ Zrt. újabb lépést tett a zöldenergia jövője felé: négy új hálózati integrált energiatárolót üzemeltek be az ellátási területükön, a projekt költsége közel 4 milliárd forintot tesz ki. Ez a fejlesztés lehetővé teszi, hogy a villamosenergia-hálózat még több megújuló forrásból származó energiát fogadjon be – áll a társaság MTI-hez eljuttatott közleményében. A tájékoztatás szerint a folyamatosan növekvő villamosenergia-igények és az időjárásfüggő energiatermelés jelentős mértékű növekedése miatt az OPUS TITÁSZ Zrt. szisztematikusan fejleszti a villamosenergia-hálózatát. Az új tárolók telepítése is ezt a célt szolgálja, segítve a decentralizált, megújuló alapú energiahatékonyság növelését a kis- és középfeszültségű elosztóhálózatokon. A tárolók Rakamaz (2,75 MWh), Aranyosapáti (3,65 MWh), Csenger (6,9 MWh) és Nyírlugos (2,58 MWh) településeken kerültek kiépítésre, a szakemberek által. Az összesítve 4,5 megawatt (MW) teljesítményt nyújtó egységek névleges tárolási kapacitása 15,88 megawattóra (MWh). Minden egyes tároló legalább két középfeszültségű hálózatra csatlakoztatható, amely tovább fokozza a kiegyenlítésben betöltött szerepüket. A kapacitásuk lehetővé teszi, hogy egy megawattóra körülbelül 160 háztartást támogasson egy órán keresztül.
A legfrissebb közlemény szerint a telepített akkumulátoros tárolók környezetében továbbra is erősödik a közép- és kisfeszültségű hálózat energiaáramlása, a feszültségproblémák pedig jelentős mértékben csökkentek. A projekt megvalósítása körülbelül 3,99 milliárd forintba került, amelyhez az Energiaügyi Minisztérium nyújtott támogatást a Modernizációs Alap révén. Az újonnan telepített tárolók várhatóan 10 éven át garantálják a hálózat stabilitását, és hatékonyan kezelik a feszültségingadozásokat – hangsúlyozta Péli Balázs, az OPUS TITÁSZ Zrt. áramhálózati vezérigazgató-helyettese a közleményben.