Valami igazán különleges készülődik Ferihegyen, amire még sosem volt példa!

Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Lépjen be azok közé, akik nem csupán szemmel kísérik, hanem aktívan részt is vesznek!
hanem meg is értik, mi zajlik a világban – és a tőkepiacok forgatagában!
Az ukrán válság következtében bevezetett légtérkorlátozások, a világjárvány utáni hirtelen forgalom-visszaállás, valamint a globálisan megnövekedett utazási kedv páratlan légiforgalmat eredményezett Magyarország légterében.
A kétszámjegyű járatszámnövekedés évek óta tart, minden megdöntve az előző évben regisztrált rekordforgalmat. Az év első négy hónapjában több mint 327 ezer repülőgép közlekedett a magyarországi légtérben, ez több mint 7 százalékos növekedés 2024 azonos időszakához képest. A 8-12 átrepülő forgalom becslése szerint, míg a Liszt Ferenc Repülőtér 10-15 súlyos nőhet a korábbi évhez képest. Ezért az elmúlt hónapokban számos rövid és hosszú távú kapacitás- és hatékonyságnövelő intézkedésre volt szükség.
Turi Ferenc, a vállalat vezérigazgatója hangsúlyozta, hogy a közelgő intézkedések középpontjában a humán erőforrások, a technológiai újítások és a légi irányítás modernizálása áll. A következő egy évtizedben összesen 100 milliárd forintot szánnak ezeknek a területeknek a fejlesztésére.
A nagyobb forgalom zökkenőmentes kiszolgálását célzó, rövid távon is eredménymutató intézkedések között szerepel, hogy 2029-ig tartó bérmegállapodást kötöttek a szakszervezetekkel, hogy európai szinten is versenyképes béreket tudjanak biztosítani a légiirányítók számára. A versenyképes béreknek köszönhető, hogy több mint 10 rendű növelték az irányítói létszámot. Az is nagy hangsúlyt helyez, elmondása szerint a következő 5 évben 55 fejlesztésnek az irányítók számát. Ennek érdekében országos toborzókampányt indítottak.