Repülőrajtnak indult, de a valóságban a társas vállalkozások száma tovább csökkent.


Érdekli, hogy a globális politikai feszültségek miként hatnak a pénzügyeire?

Csatlakozzon azokhoz, akik nem csupán szemmel tartják a dolgokat, hanem aktívan részt is vesznek bennük!

hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!

A megszűnések és az új cégek alapításának száma csökkent, a piac inkább a megfontolt döntések mellett teszi le a voksát, semmint kockázatokat vállalna.

A hazai vállalkozói színtér áprilisi helyzete továbbra is csalódást keltett, hiszen az OPTEN friss statisztikái alapján a társas vállalkozások száma már tizenkilenc hónapja folyamatosan csökken. Ez a tendencia nem meglepő, különösen a KSH által közzétett idei első negyedéves GDP adatok tükrében, amelyek stagnálást és kisebb csökkenést jelentenek. A gazdasági környezet tehát nem kedvez a cégalapítási hajlandóságnak. Jelenleg az aktív társas cégek száma még meghaladja az ötszázezer főt, azonban ha ez a csökkenés folytatódik, májusra akár júniusra is félmillió alá süllyedhet a számuk. Áprilisban kevesebb mint ezer új céget jegyeztek, az év eleje óta pedig több mint négyezerrel csökkent a vállalkozások száma, főként a kereskedelmi és építőipari szektorokban.

Párhuzamosan egy érdekes átrendeződés figyelhető meg a vállalkozási formák terén: míg a társas vállalkozások száma csökken, addig az egyéni vállalkozók népszerűsége folyamatosan növekszik. Március végére közel 12 500 új egyéni vállalkozás alakult, főként a szolgáltatási szektorban. A háttérben gyakran nem csupán egy egyszerű "átváltás" áll a társas formából, hanem új piaci szereplők megjelenése is megfigyelhető. Az egyéni vállalkozás előnyei között szerepel az alacsonyabb fenntartási költség és az egyszerűbb adminisztráció, ami különösen kedvező a jelenlegi, költségérzékeny gazdasági környezetben. Ugyanakkor ez a forma nagyobb személyes felelősséget is jelent a vállalkozók számára.

Related posts