Szabolcsban egy különleges és rendkívül ritka bagolyfajra bukkantak, amelyet sikerült megörökíteni a kamerával - Agrotrend.

A posztban az igazgatóság megemlíti, hogy az 1700-as évek végén készült első katonai felmérések alapján ez a terület egy összefüggő kelet-nyugati erdősáv részeként volt ábrázolva. Napjainkra azonban a Géci-sűrű lett az egyetlen, aki megőrzi az egykori táj fás növényzetét. Érdekesség, hogy a téli és kora tavaszi időszakban néha az uráli bagoly (Strix uralensis) is megjelenik ezen a vidéken.
Az elmúlt napokban végzett fészektérképezés során több alkalommal került a távcső elé ez a fokozottan védett nagytermetű bagolyfajunk, és rendszeres téli észlelése ellenére költési időszakban itt még nem találkoztak a fajjal, fészkelése nem bizonyított.
Az uráli bagoly különleges védettséget élvez Magyarországon, és természetvédelmi értéke 100 000 forintban van meghatározva. Ez a lenyűgöző madárfaj a környezet megóvásának szimbóluma, így kiemelt figyelmet érdemel.
Tavaly a végtelen alföldi tájban sikerült elcsípni egy különleges példányt. Egy macskabagoly éjjeli fürdőzését pedig egy vadkamera örökítette meg, ahogy a csillagok fényében lubickolt. Cserebökényben pedig a vércsék helyét egy másik, ritka bagolyfaj vette birtokba, ezzel gazdagítva a vidéki madárvilág sokszínűségét.