Tanulmány: A nyugati országokban alacsony a hajlandóság az előrelépésre és a felelősségvállalásra Egy friss kutatás rávilágít arra, hogy a nyugati társadalmakban a fejlődésre és a felelősségvállalásra való készség meglehetősen korlátozott. A vizsgálat so


Az Amrop elnöke a tanulmányában hangsúlyozta, hogy az emberek kevesebb adóterhet viselhetnének, amennyiben 63, 65 vagy akár 67 éves korukban is aktívan dolgoznának.

Egy újonnan megjelent kutatás rámutatott, hogy a világ déli régióiban élők általában elégedettebbek a munka és a magánélet közötti egyensúllyal, mint az európai uniós országok lakói. A "The Meaning of Work" című tanulmányt az Amrop, a brüsszeli központú, nemzetközi munkaközvetítő cég készítette, amely összesen 8000 interjút elemzett. Ezek az interjúk olyan országokban készültek, mint Németország, Franciaország, Lengyelország, az Egyesült Királyság, az Egyesült Államok, Kína, India és Brazília.

Az Amrop elnöke, Annika Farin kifejtette, hogy őt leginkább az lepett meg, hogy egyes országokban komoly vezetői válságok alakultak ki.

"Fontos megértenünk, miért tapasztalható sokak körében az előrelépés és a felelősségvállalás iránti hiány az üzleti szférában, a politikában és más területeken. Milyen lépéseket tehetünk annak érdekében, hogy társadalmilag megváltoztassuk ezt a helyzetet Nyugaton? Az Egyesült Államokban talán kevésbé érezhető ez a jelenség, míg Németországban, Franciaországban és némileg Lengyelországban egyértelműbb a probléma. Ez egy figyelmeztető jel, és közösen kell cselekednünk, hogy pozitív irányba tereljük a dolgokat!" – hangsúlyozza a kutató.

A mesterséges intelligencia fejlődésével és a demográfiai változásokkal, például a - Magyarországon Ratkó gyerekeknek hívott - Baby Boomer generáció nyugdíjba vonulásával és a Z generáció belépésével a munkaerőpiacra, a társadalmaknak mindenütt változásokat kell elfogadniuk.

Annika Farin véleménye szerint, ha alaposan megvizsgáljuk a demográfiai adatokat, világossá válik, hogy a jövő kihívásait nem szabad alábecsülnünk. Az oktatás önmagában nem elegendő a fejlődéshez; szükség van innovációra és kreatív gondolkodásra. Különösen lenyűgözőnek tartja, hogy egy olyan ország, mint Németország, még mindig vonzó célpont más régiók lakói számára. Az ott élőkkel folytatott beszélgetések megerősítették ezt a tendenciát. Ezt a helyzetet lehetőségként kell értékelnünk, hiszen bármi, ami most előnyös, könnyen megváltozhat a jövőben.

A tanulmány szerint a különböző országokban élők, illetve a különböző korcsoportok is egységesek abban, hogy a munkához a jó fizetés és az érdekes munkakör jelenti számukra a motivációt. Annika Farin sürgeti az európai vezetőket, hogy minél előbb kezdjék el a komoly problémák kezelését.

"Az egyik olyan téma, amelyről fontos lenne diskurálnunk - még ha nem is a legkedveltebb téma - az a munkavállalók lehetősége, hogy egyes európai országokban hosszabb időn keresztül dolgozhassanak. Nem állítom, hogy ez mindenki számára kötelező lenne, de ha az emberek igénylik, érdemes lenne megvizsgálni, hogyan támogathatnák ezt a kormányok és a társadalom! Például, ha valaki 63, 65 vagy akár 67 évesen is dolgozik, kevesebb adót fizethetne. Határozottan javaslom, hogy foglalkozzunk ezzel a kérdéssel! Több kezdeményezésre van szükség, és ez tényleg fontos! Úgy érzem, még mindig túl óvatosan közelítünk ezekhez a témákhoz, valószínűleg azért, mert nem népszerűek, de elengedhetetlen, hogy beszéljünk róluk!" - fogalmazott az Amrop elnöke.

Related posts